
vozniski izpit
vozniski izpit | Prosti termini za opravljanje vozniškega izpita
Termine razpisuje Javna agencija RS za varnost prometa. Podatki o terminih se posodabljajo na nekaj minut in so informativne narave. Tako k teoretičnemu kot praktičnemu delu izpita se priglasite pri upravni enoti.
Pri iskanju lokacije opravljanja vozniškega izpita najprej izberite območje opravljanja, nato pa znotraj območja izberite želeni kraj, v katerih se vozniški izpiti trenutno tudi dejansko opravljajo.
Kako do izpita
Opravljate vozniški izpit za motorno kolo, izpit za kolo z motorjem, izpit za avto ali katerokoli drugo kategorijo? Bi radi vozili s spremljevalcem ali pa ponovno pridobili vozniško dovoljenje. Pripravili smo vam nekaj učinkovitih napotkov na temo kako do izpita.
Prva Pomoč
Predno se prijavite oz. priglasite na teoretični del vozniškeg izpita opravite še tečaj in izpit iz prve pomoči. Pripravili smo vam nekaj uporabnih nasvetov in online teste s katerimi boste brez težav opravili republiški izpit iz prve pomoči. Preverite stran prva pomoč.
Izpitni center ali izpitna komisija
Ste vedeli da imamo v Sloveniji kar 11 izpitnih centrov? Oglejte si njihovo lokacijo,njihove naloge, cenik, uradne ure ter telefonske številke. Preverite kakšno statistiko uspešnosti šol vožnje ima vaš izpitni center oz. izpitna komisija.
Forum o vozniškem izpitu
Kot bodoči voznik lahko preverite, kaj se zahteva na vozniškem izpitu. Zastavite lahko vprašanje o izpitu za motorno kolo, osebno vozilo, tovorno vozilo ali o izpitu za katerokoli drugo kategorijo vozniškega dovoljenja. Obiščite torej forum o vozniškem izpitu.
Šola vožnje – Avtošola
Ob zelo veliki izbiri šol vožnje v Sloveniji bi pričakovali, da je izbira tiste prave šole vožnje enostavna, vendar temu ni tako. Objavljamo seznam priporočenih šol vožnje, ki nudijo neomejen, popolen dostop, do gradiva za vozniški izpit. Več o tem na strani šola vožnje oz. avtošola.
CPP – Cestno Prometni Predpisi
Preletite cpp predavanje, s katerim boste osvežili predavanje iz vaše šole vožnje. Oglejte si 3d animacije in igre CPP ter preizkusite svoje znanje s testi CPP. Ti vam bodo dali vpogled v primere vprašanj, ki se zahtevajo na izpitnih centrih pri preverjanju znanja CPP oz. cestno prometnih predpisov.
Gradivo za vozniški izpit
Te vsebine so namenjene kandidatom za vozniški izpit ter strokovnjakom s področja prometa. Na voljo so vam eKnjige ter vsa zakonodaja skupaj s pravilniki, na podlagi katerih izvajajo svoje naloge tako izpitne komisije kot tudi šole vožnje. Preletite gradivo za vozniški izpit.
Video Skupnost CPP
Vozniski-izpit.com sedaj kandidatom, izkušenim voznikom in šolam vožnje nudi brezplačno nalaganje in prikazovanje poučnih video vsebin o vožnji. Pridružite se nam, naložite vsaj en poučen video posnetek, ki se nanaša na VOZNIŠKI IZPIT – obiščite video skupnost cpp. vozniski izpit.
vozniski izpit
vozniski izpit | 1. Tečaj iz cestnoprometnih predpisov (CPP)
Tečaj vključuje:
osnovni del, ki traja 16 šolskih ur in
dodatni del A, A1, A2 oziroma B kategorije, ki traja 8 šolskih ur
Za kategorijo AM se lahko kandidat usposablja samostojno.
Pogoji:
B kategorija: dopolnjena starost 16 let
A1 kategorija: 15,5 let
A2 kategorija: 17,5 let
A kategorija: 20 let, kadar opravljate prehod iz A2 kategorije
A kategorija: 23,5 let, kadar opravljate kategorijo samostojno
Po veljavni zakonodaji ima tečaj CPP trajno veljavo.
2. Zdravniško spričevalo
Zdravniški pregled opravite pri medicini dela, prometa in športa. Zdravniško spričevalo velja tri leta.
3. Tečaj in izpit prve pomoči za voznike motornih vozil
Tečaje prve pomoči (PP) izvajajo območne enote Rdečega križa Slovenije. Opravljen izpit ima trajno veljavo.
Oprostitev opravljanja tečaja PP lahko zahtevajo:
kandidati s končano srednjo ali višjo medicinsko šolo (zaključno spričevalo)
zdravniki in zobozdravniki
študentje medicine in stomatologije z opravljenim izpitom (indeks)
bolničarji CZ in vojaki z opravljenim tečajem (vojaška knjižica ali potrdilo)
4. Teoretični del vozniškega izpita
Za opravljanje teoretičnega dela vozniškega izpita, ki ga izvaja Javna agencija RS za varnost prometa (AVP), se kandidat za voznika prijavi pri upravni enoti.
5. Praktično usposabljanje
Ko imate kljukico pri točkah 1–4, lahko začnete s praktičnim delom usposabljanja. Pridite v našo šolo vožnje in dogovorili se bomo o izbiri učitelja vožnje ter začetku voženj.
Na vožnji morate vselej imeti s sabo:
evidenčni karton vožnje
zdravniško spričevalo
osebni dokument
Če katerega od naštetih dokumentov nimate pri sebi, učitelj vožnje z vami ne sme voziti, saj bi storil prekršek.
6. Opravljanje vozniškega izpita – izpitna vožnja
Kandidat za voznika se k vozniškemu izpitu, ki ga izvaja Javna agencija RS za varnost prometa (AVP), prijavi na Upravni enoti.
7. Čestitke – postali ste voznik začetnik/voznica začetnica!
Po uspešno opravljenem vozniškem izpitu pridobite status voznika začetnika. Vozniku začetniku se vozniško dovoljenje izda z veljavnostjo do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dve leti po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja. Vozniško dovoljenje se vozniku začetniku podaljša, ko opravi program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov in predloži potrdilo o opravljenem dodatnem usposabljanju voznikov začetnikov – varno vožnjo.
8. Dodatno usposabljanje voznikov začetnikov